Akkor válassza a
Sasszemklinikát!
A Sasszem lézeres szemműtét eredményeként
annál is jobban láthat, mint teljesen
egészséges szemű embertársaink.
Ön most a Sasszemklinika régi oldalán jár.
A legfrissebb információkat az új weboldalunkon találja.
A koronavírus járvány az élet minden területére kihat nem kímélve a gazdaság, a közélet, a család és az egyén szintjét sem. Az eddig látszólag egyszerű és magától értetődő dolgok megkérdőjeleződnek, de legalábbis új megvilágításba kerülnek. A szem egészsége szempontjából is új a helyzet. Sem a szemüvegesek, sem a kontaktlencsét viselők nem működtethetik tovább ugyanazokat a jól megszokott reflexeket! Mire érdemes figyelni a koronavírus járvány idején azoknak, akik eddig kontaktlencsét hordtak?
A kontaktlencse viselése egyébként is egy kényes kérdés, mivel a lencse behelyezése és kivétele során folyamatosan figyelni kell a higiéniára. Különösen igaz ez a jelenlegi helyzetben. Míg általában "csak" azért kell figyelni a tisztaságra, hogy a szemünket ne érje fertőzés, addig most az egész szervezetünk védelme a tét. A koronavírus ugyanis könnyen megfertőzheti a szervezetünket, akár a szemünkön keresztül is. A szem nyálkahártyája ugyanolyan bejárat a vírusok számára, mint az orr vagy a száj.
A veszélyt sajnos nehéz nullára redukálni, de ha az ésszerű keretek között az ember megtesz mindent a környezete és saját maga biztonsága érdekében, akkor nyugodt lehet a lelkiismerete. Mit tehetünk? Mossunk gyakrabban kezet, ne használjunk készpénzt, ne nyúlkáljunk az arcunkhoz feleslegesen és maradjunk otthon! Ezek az alapok, melyeket mindenki betart, de milyen más szempontok jelennek meg a kontaktlencsét viselők világában?
Ha pusztán végig gondoljuk azt a folyamatot, melynek során a lencse rákerül a szem felszínére, akkor fel lehet térképezni, hogy hol leselkedik a viselőjére valamilyen veszély. Ha ezeken a pontokon csak egy kicsit is óvatosabbak vagyunk a szokásosnál, akkor már megtettük, amit lehet.
Amennyiben napi lencsét használunk, akkor természetesen nem kell aggódnunk a tárolás miatt, éppen ezért a legtekintélyesebb szemész professzorok ezekben az időkben a napi lencsék használatát javasolják a kétheti vagy havi lencsék helyett. Amennyiben ragaszkodunk a kétheti vagy havi lencsékhez, akkor azokat a szokásosnál gyakrabban fertőtlenítsük!
Nem elég a lencsét, de magát a táróló edényt is rendszeresen fertőtlenítenünk kell. Vigyázzunk, hogy olyan fertőtlenítőt használjunk, amely vírusölő hatású, ilyenek például a peroxid tartalmú fertőtlenítők.
Alapesetben is fontos a kézmosás a lencse felhelyezése előtt, hogy ne fertőzzük le sem a lencsét, sem a tároló folyadékot, sem a tároló edényt. Figyeljünk oda a kézmosásra még jobban! Kapjon külön figyelmet a körmök tisztítása, az ujjak közötti rész, és a kézmosás ideje se legyen rövidebb 20 másodpercnél! Ezen a téren könnyen túllőhetünk a célon, ha kézmosás után nem töröljük meg alaposan a kezünket, vagy nem hagyjuk megszáradni, hiszen előfordulhat, hogy olyan fertőtlenítőt használunk, amely a szembe kerülve súlyos irritációt okoz, sőt, még a kontaktlencsénk anyagát is károsíthatja! Figyeljünk tehát oda ne csak a kézmosásra, de az utána következő kéztörlésre is!
Sokan használnak műkönnyet a kontaktlencse viselése során. Ennek oka lehet szemszárazság, vagy más okból szorulnak a szemcseppekre. A műkönny cseppentése is egy veszélyforrás, hiszen itt is kénytelenek vagyunk valamit a szemünkbe juttatni, és minden helyzet, amikor a szemünkhöz közelít valami a külvilágból, az csak növeli a fertőzés kockázatát. Emiatt használjunk olyan szemcseppet, melynek magasabb a hialuron tartalma, így elérhetjük, hogy kevesebbszer kell majd cseppenteni.
Nem minden kontaktlencsét lehet folyamatosan viselni, ezért a legtöbb kontaktlencsét használónak van tartalék szemüvege is, amit este és reggel visel, vagy akkor, ha valami gond van a lencséjével. A tartalék szemüveg szintén egy potenciális fertőző felület, melyen megtelepedhetnek a vírusok! A szemüveget használat előtt és után alaposan fertőtlenítsük le vigyázva arra, hogy a tisztítószerrel ne tegyünk kárt a szemüveg optikájában!
Noha a szemüveg viselése kockázatokat rejt magában, ennek ellenére a szakemberek szerint még mindig kisebb kockázatot vállalnak a szemüvegesek. A kontaktlencsések napi rutinja nem biztos, hogy megengedi, hogy a helyzetnek megfelelő higiénés szabályokat be tudják tartani.
Ezért komolyan érdemes megfontolni a kontaktlencse mellőzését a járvány ideje alatt, ha erre van lehetőségünk, és csak akkor ragaszkodni a viseléséhez, ha a fokozott higiénét meg tudjuk valósítani.
A járvány után pedig érdemes mérlegelnünk a lézeres szemműtét lehetőségét, hiszen a koronavírushoz hasonló vírusoknál már azzal is jelentősen le tudjuk csökkenteni a megfertőződés lehetőségét, ha nem érünk a szemünkhöz.
130.000
Sikeres lézerkezelést végeztünk!
20.000 Ft kedvezményt nyerhet!
Az alábbi totó kitöltésével KEDVEZMÉNYES lesz
az egyébként 35.000 Ft-ba kerülő vizsgálat 40 éves korig.
(A 40 éves kor felettieknek való vizsgálat - 20.000 Ft kedvezménnyel -
45.000 Ft helyett csak 25.000 Ft.)
Az alkalmassági vizsgálat online jelentkezés esetén kedvezményesen
40 éves korig 15 ezer Ft, 40 éves kor felett 25 ezer Ft, ebből 15 000 Ft
automatikusan levonásra kerül a kezelés árából.