Akkor válassza a
Sasszemklinikát!
A Sasszem lézeres szemműtét eredményeként
annál is jobban láthat, mint teljesen
egészséges szemű embertársaink.
Ön most a Sasszemklinika régi oldalán jár.
A legfrissebb információkat az új weboldalunkon találja.
Sokan boldogok, amikor szemüvegről végre kontaktlencsére váltanak. Valóban szabadabb megoldás ez – de sajnos csak látszólag. Hiszen ennek is van bőven hátránya… lássuk, melyek ezek!
Aki lencsét hord, az óhatatlanul hozzáér a szeme érzékenyebb részeihez, és idegen testet helyez a szemébe, vagyis nála a fertőzésveszély fokozott. Fertőzés nem csak abból adódhat, ha nem megfelelőek a higiénés körülmények, de abból is, ha valaki például elfelejti kivenni a lencséjét éjszakára. Ez nem kis gond, hiszen gyulladás, viszketés, könnyezés alakulhat ki, de sokkal nagyobb veszély, hogy az ilyen elváltozások jelentős része maradandó károsodást is okozhat.
Megfigyelték, hogy szénanáthásoknál gyakrabban válik kényelmetlenné a lencse viselése. Ennek oka, hogy allergiaszezonban a könny sűrűbb lesz, és fehérje csapódhat ki a kontaktlencsék felszínére. Ilyenkor általában gyógyszeres kezelés lehet a megoldás és érdemes gyakrabban lencsét váltani vagy szemüveget felvenni. Sajnos azonban azoknál nincs igazán ellenszer, akik a lencsefolyadék valamelyik összetevőjére érzékenyek.
Mint fent írtuk, a kontaktlencse viselésénél minden a higiénián múlik. A lencse így összességében több időt visz el, mint a szemüveg. Ha a pici korrekciós eszköz nem tisztán kerül a szembe, az akár komolyabb szembetegséget, látászavarokat is okozhat. De ha ilyesmi nem is történik, a használat akkor is nehézkes. Sokszor kell kezet mosni, akár antiallergén szappannal és persze mindig nálunk kell legyen egy sor speciális oldat. Naná, hogy más a tároláshoz és más a tisztításhoz…
Van jó pár tevékenység, amitől megfosztja magát az, aki a kontaktlencse mellett dönt. Ilyen például az úszás, hiszen a medencében kieshetnek a lencsék, de a fertőzésveszély is nagyobb. A tengervíz különösen rosszat tesz, hiszen a sós víz elvonja a vizet a lencséből, a só pedig lerakódik a felszínére és károsíthatja, emellett gátolja a szaruhártya légzését. Hát, nem jó így nekimenni a nyárnak…
Sajnos ismertek olyan betegségek, amik a szemünkre is kihatnak, és az begyullad, bepirosodik. Ilyenkor egyértelmű, hogy ki kell venni a lencséket. De ehhez az is elég, ha valahol gyulladás jelenik meg a szervezetünkben, ami megváltoztatja a könnytermelésünket. Ilyenkor bizony jöhet megint a szemüveg…
Légszennyezettség, légkondicionálás, füst, túl meleg levegő, képernyők figyelése… - egy sor olyan dolog, ami mind ellensége a kontaktlencsének. A reakció pedig: szemszárazság. És igen, jön a szúró, égő érzés, amikor csak a műkönny segít, de az is csak átmenetileg.
Ki hinné, hogy a látásunkra még a táplálkozásunk, az emésztésünk, sőt a lelki gondjaink és a hormonháztartásunk is kihat? Márpedig ezek mind vezethetnek oda, hogy a lencse a szokásosnál is jobban irritálja a szemünket.
Kevesen ismerik a „szaruhártya-erezettség” fogalmát, pedig ez a lágy kontaktlencse viselésének leggyakoribb mellékhatása. Olyankor fordul elő, ha már hosszabb ideje hordjuk az eszközt. Szabad szemmel ugyan nem látható, de annál több galibát okozhat. Ilyenkor egy időre muszáj megválni a lencsétől. De miért is ne váljunk meg tőle örökre, ha ennyi a komplikáció vele, nem igaz?!
Ma már létezik olyan megoldás az éles látás elérésére, amellyel egyáltalán nem kell kompromisszumot kötni: a lézeres korrekció. Kérjen ingyenes szemvizsgálatot, hogy eszköz nélkül is tökéletesen láthasson!
130.000
Sikeres lézerkezelést végeztünk!
20.000 Ft kedvezményt nyerhet!
Az alábbi totó kitöltésével KEDVEZMÉNYES lesz
az egyébként 35.000 Ft-ba kerülő vizsgálat 40 éves korig.
(A 40 éves kor felettieknek való vizsgálat - 20.000 Ft kedvezménnyel -
45.000 Ft helyett csak 25.000 Ft.)
Az alkalmassági vizsgálat online jelentkezés esetén kedvezményesen
40 éves korig 15 ezer Ft, 40 éves kor felett 25 ezer Ft, ebből 15 000 Ft
automatikusan levonásra kerül a kezelés árából.