Kedves látogató!

Ön most a Sasszemklinika régi oldalán jár.
A legfrissebb információkat az új weboldalunkon találja.

Legyen Ön is Sasszemű!

Dobja el szemüvegét,
kontaktlencséjét!

A legtapasztaltabb szemészeti lézerklinika
vagyunk Magyarországon. 10 páciensből
7-en a Sasszemkezelés lézeres szemműtétet választják.

Több mint 130.000 lézeres szemműtét

Ön is sasszemű szeretne lenni?

Akkor válassza a
Sasszemklinikát!

A Sasszem lézeres szemműtét eredményeként
annál is jobban láthat, mint teljesen
egészséges szemű embertársaink.

Miben nyújt többet az Optik-Med?

Sasszem® lézeres szemműtét A végleges megoldás!

Sasszem® lézeres szemműtét
A végleges megoldás!

A Sasszemkezeléssel jobb látásélesség érhető el,
mint ami szemüveggel, kontaktlencsével lehetséges,
vagy amivel a született jól látók (100%) rendelkeznek.

A sasszem lézeres szemműtét előnyei

Szokjon le a dohányzásról, hogy megóvja látását

Közismert tény, hogy a dohányzás komolyan rontja az egészséget, szinte minden szervben kárt tehet, egy egész sor betegséget okozhat, és évekkel rövidítheti meg az ember életét.

Az Egyesült Királyságban 7,2 millió dohányzó felnőtt és döbbenetes számú, mintegy 14,6 millió ex-dohányos él, akik közül a legtöbben tudják, hogy ez a halálos szokás szívbetegségekhez, magas koleszterinhez és tüdőrákot vezet. Tudta-e azonban, hogy látásvesztést is okozhat?

Szokjon le a dohányzásról, hogy megóvja látását

Sokan gondolnák, hogy a cigarettafüst kifújása a szemnek csak a szabadon lévő részére, azaz a kötőhártyára és a szaruhártyára van hatással – azonban ez nem igaz. A szemet szövet és folyadék alkotja, és folyamatosan magába szívja a tápanyagokat és oxigént a könnyekből, amelyek így egészségesen tartják azt. Ha a levegőt beszennyezi valami, mint például a füst, akkor a szem több szennyezőanyagnak van kitéve.

A dohányzás a következő módokon tud kárt tenni a látásban:

Időskori makula degeneráció

Az időskori makula degeneráció egy olyan szembetegség, amely a retina középső részét, az úgy nevezett makulát érinti. Ez a terület felelős az éles, központi látásért, tehát az időskori makula degeneráció sok olyan mindennapos feladat elvégzését megnehezítheti, mint például a vezetés, tévénézés vagy olvasás. A dohányosoknál háromszor annyi esély van az időskori makula degeneráció kialakulására, mint azoknál, akik sosem dohányoztak. Ha Ön 80 év feletti nő, az esélyei még rosszabbak, mivel 5,5-ször annyi a valószínűsége az időskori makula degeneráció kialakulásának, mint azoknál, akik ebben a korban nem dohányoznak.

Jó hír viszont, hogy korra való tekintet nélkül a megnövekedett kockázat visszafordítható, ha abbahagyja a dohányzást.

Szürkehályog

A szürkehályog a vakság egyik fő kiváltó oka, és a szemlencse zavarossá és homályossá válását jelenti. Ugyan a látásunk valóban romlik a korral, dohányosoknál a szürkehályog kialakulására az esély kétszeres.

Ugyan a szürkehályog műtéttel gyógyítható, jobb ha az ember nem teszi ki magát az egésznek, és inkább a megelőzést választja, mivel a kialakulás kockázata minden füstkifújással csak nő.

Szemszárazság

Ugyan a szemszárazság bármilyen korban és számos okból kialakulhat, kezdve a szeles időjárással, hormonváltozással, vagy csak a kontaktlencse által kiváltott reakciókkal, a dohányzás jelentősen súlyosbít az állapoton.

Ismert tény, hogy a dohányfüst bejut az emberek szemébe és ott irritációt okoz, azonban ez bizonyos esetekben szemszárazsághoz is vezethet, főleg kontaktlencsét viselő embereknél. Hadd hívjuk fel rá a figyelmet ismételten, hogy a dohányosoknál kétszeres valószínűséggel alakul ki szemszárazság.

Uveitis

Az uvea vagy uveális traktus a szem középső rétege, amelynek gyulladását uveitisnek hívjuk. Ez a betegség nem csak fájdalmat, szemvörösséget, homályos látást és fényérzékenységet okoz, hanem további szemproblémákhoz vezethet, mint például szürkehályoghoz és zöldhályoghoz.

Ugyan sok esetben az uveitis az immunrendszer problémáival függ össze, amely ismeretlen okokból túlzott reakciókat válthat ki a szemben, gyulladás, szemsérülés és dohányzás is okozhatja. Sőt, az amerikai National Library of Medicine – National Institutes of Health egyik tanulmánya felfedte, hogy dohányosoknál 2,2-szer nagyobb eséllyel alakul ki uveitis, mint nemdohányzóknál.

A terhesség alatt dohányzó nők árthatnak gyermekük látásának

A terhesség alatti dohányzás ismerten emeli a vetélés esélyeit, növeli a baba pulzusszámát és csökkenti a babának a növekedés közben jutó oxigént – ez pedig a látásuknak is árthat.

A méhlepénybe jutó veszélyes méreganyagok olyan szembetegségeket okozhatnak, mint a kancsalság, vagy rosszul kifejlett látóideg, amely a gyermekkori vakság egyik fő oka.

  • Szokjon le a dohányzásról: kezdje kis változtatásokkal az életstílusában, amelyek segítenek felhagyni ezzel a szokással. Írjon listát az okokról, amelyek miatt le akar szokni (ez a blog a segítségére lehet ebben), barátkozzon nemdohányzókkal vagy kérjen tanácsot az orvosától.
  • Mozogjon: a rendszeres mozgás csökkentheti az olyan szembetegségek kialakulásának kockázatát, mint az időskori makula degeneráció vagy a zöldhályog.
  • Táplálkozzon egészségesen: egyes ételek nem csupán jót tesznek a látásnak, mint például a spenót, az olajos halak és a tojás, de az egészséges táplálkozás olyan egészségügyi problémákat is segít majd elkerülni, mint például a 2-es típusú cukorbetegség, amely ronthatja a látását.
  • Látogassa meg a szemészét: végeztessen átfogó szemvizsgálatot évente vagy kétévente, hogy ellenőrzés alatt tartsa a látását.

Készen áll megkímélni a látását, a pénztárcáját és az egészségét?

Vissza a hírekhez »